Co znaczy, gdy śni nam się ślub?

Ślub to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla konkretnej pary, która go bierze. Bycie uczestnikiem takiego wydarzenia, które dotyczy przyjaciół, czy bliskiej rodziny również może wywoływać silne emocje. W ten sposób bardzo często może nam się taka uroczystość przyśnić. Jednak o ile w społeczeństwie śluby postrzegane są pozytywnie, o tyle ślub według sennika nie jest takim zdarzeniem. 

Co sennik mówi o ślubach?

W sennikach śluby, jako zdarzenia są podzielone na takie, które dotyczą własnej imprezy, jak też takiej, która dotyczy innych osób. Gdy śni się ślub oznaczać to może wystąpienie jakiś problemów lub kłopotów. Nie są to problemy, których nie można przezwyciężyć, ale trzeba brać pod uwagę, że taki sen wskazuje na trudności, z którym trzeba będzie się zmierzyć w najbliższym czasie. Nieco inaczej interpretowany jest ślub innej osoby. Gdy w śnie pojawia się wydarzenie związane z mężem czy żoną, wówczas może to według sennika oznaczać rozstanie. Natomiast impreza ślubna rodzeństwa może oznaczać zarówno pogorszenie, jak też poprawienie atmosfery w rodzinie. Znacznie częściej bywa symbolem zazdrości. Podobnie ślub kuzynów, gdy pojawi się w śnie, wówczas można wskazywać na pojawienie się kłótni czy sporów. 

Gdy rodzicom przyśni się ślub syna wówczas może to oznaczać pojawienie się zmartwień czy większych wydatków. Natomiast ślub córki to wskazówka, że może dochodzić do kłótni. Jednak jest to sen, który może oznaczać również pozytywne zdarzenia, jak przypływ dodatkowej gotówki. 

Jak według sennika interpretowane są elementy ślubu pojawiające się w snach?

W sennikach swoje interpretacje mają również istotne elementy każdej uroczystości ślubu. Do takich zaliczyć można niewątpliwie suknia ślubna. To taki element, który senniki interpretują pozytywnie. W tym kontekście ślub według senników, może z reguły zwiastować pozytywne zdarzenia, gdy widzi się siebie czy inną osobą w sukni ślubnej. Jednym z wyjątków jest sytuacja, gdy podczas snu pojawia się zbyt krótka suknia, wówczas można oznaczać wystąpienie w najbliższym czasie problemów finansowych. Natomiast suknia, która jest uszkodzona czy brudna, można oznaczać pojawienie się kłopotów finansowych. Najgorsze sny to takie, w których pojawia się czarna suknia ślubna. Jest ona związana z żałobą czy śmiercią bliskiej osoby. 

Swoje znaczenie ma również obrączka ślubna. Gdy pojawia się w śnie może oznaczać między innymi bliskie zaręczyny. Dotyczy to snów osób, które są kawalerami czy pannami. Natomiast, gdy obrączka pojawia się w snach osób zamężnych, wówczas może być ostrzeżeniem przed zdradą. Szczególną wskazówką jest w tym względzie taki sen, w którym obrączka jest zdejmowana z palca, czy też ulega zagubieniu. 

Welon śluby to z reguły pomyślne zdarzenia w życiu. Gdy pojawia się w śnie, wówczas można spodziewać się pozytywnego realizowania planów, celów życiowych. Dotyczy to szczególnie życia zawodowego. Negatywne zdarzenia życiowe związane są z pojawieniem się w snach welonów ślubnych, które są podatne, uszkodzone. Wówczas oznaczać to może problemy w związku, a nawet zakończenie małżeństwa.

Przewiń do góry