Jakie wybrać dekoracje, aby wieczór panieński był niezapomniany?

Wieczór panieński to wyjątkowa okazja, aby spotkać się z przyjaciółkami i spędzić czas w miłej atmosferze. Aby impreza była udana trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Bardzo ważnym elementem są dekoracje, które powinny być dobrane do charakteru wieczoru oraz gustów nie tylko przyszłej oblubienicy, ale również jej przyjaciółek.

Na co zwrócić uwagę wybierając dekoracje na wieczór panieński?

Dekoracje nawet w formie gotowego zestawu na ten specjalny wieczór nie muszą być skomplikowane. Aby wprowadzić niepowtarzalny nastrój wystarczy odrobina kreatywności i pomysłowości. Nie bez znaczenia jest także miejsce, w którym odbywać się będzie impreza. Może to być przytulne mieszkanie lub modny klub, czy też restauracja. Ważne jest, aby wybrać takie miejsce, które będzie odpowiednie do zaplanowanych atrakcji oraz dopasowane do charakteru imprezy i udekorować je odpowiednio.

Rodzaje dekoracji na wieczór panieński

Jednymi z najpopularniejszych elementów dekoracji są balony, które mogą mieć różne kształty i kolory. Najczęściej wypełnione są helem. Zawieszenie ich w powietrzu stworzy niepowtarzalną atmosferę. Wykorzystać je można również do stworzenia ozdób na ścianach oraz jako elementy dekoracji stołu.

Innym pomysłem na dekoracje na wieczór panieński są girlandy z kolorowych kółek papierowych lub kwiatów. Zawiesza się je na ścianach, na sufitach, na drzwiach lub układa się na stołach. Girlandy dodawać będą przestrzeni koloru i radosnej atmosfery, dzięki czemu wieczór taki pozostawi niezapomniane wrażenia. Oprócz girland, na wieczorze panieńskim można użyć również serwetek w kształcie kwiatów lub zwierząt, które wprowadzą romantyczny klimat.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Jeśli wieczór panieński ma się odbyć w domu, warto zadbać również o specjalną dekorację ścian. Do tego celu można wykorzystać plakaty, które zamówić można w sieci lub zrobić samodzielnie. Na plakatach takich znajdować się mogą napisy dotyczące miłości, różne sentencje, hasła motywacyjne lub grafiki związane z przyjaźnią. Nie wolno zapomnieć również o odpowiednim oświetleniu, które sprawi, że wnętrze będzie miało odpowiedni klimat. Można użyć lampionów różnego rodzaju, girland i światełek ledowych.

Bardzo ważną rzeczą jest odpowiednia dekoracja stołu. Nie wolno więc zapomnieć o dodatkach takich jak ozdobne kubeczki, talerzyki, serwetki lub słomki o nietypowych kształtach.

Wiszące dekoracje – niezbędny element każdego wieczoru

Najpopularniejszymi dekoracjami podwieszanymi są świderki i girlandy, dzięki którym pomieszczenie wygląda niezwykle. Popularne są także banery, zawieszone na ścianach. Może na nich napisać imię przyszłej panny młodej, hasło przewodnie imprezy itp. Bardzo efektownie wyglądać będą rozetki ścienne.

Innymi popularnymi dodatkami dekoracyjnymi dla uczestniczek wieczoru panieńskiego są spersonalizowane opaski, wianki, welon, podświetlane rogi, szarfy. Dekoracje można wykonać samodzielnie, jednak większość organizatorek imprez tego typu decyduje się na gotowe zestawy, które można kupić w sklepach stacjonarnych lub w sieci.

Przewiń do góry