Pudełko na obrączki ślubne DIY

Ślub jest czasem wyjątkowym dla każdej pary. Jego styl i cała oprawa zależy przede wszystkim od inwencji twórczej przyszłych małżonków lub osób, które pomagają w organizacji. Doskonałym sposobem na stworzenie oryginalnych elementów tego jedynego w życiu dnia jest zabranie się do tego samemu.

Pudełko na obrączki ślubne

Niby mały element, który podczas ceremonii będzie mało widoczny, ale jednak może zapaść w pamięć – szczególnie małżonkom. Warto więc zadbać nawet i o ten szczegół. Świetnym pomysłem będzie zakupienie, lub wykorzystanie niewielkiego drewnianego pudełka – najlepiej, żeby było surowe.

pudełko na obrączki z-milosci

Oprócz pudełka będą potrzebne nam takie elementy jak gąbka, lniany materiał w ciepłym kolorze beżu lub dowolnie wybranym innym – pasującym do ogólnej oprawy. Opcjonalnie w każdym artystycznym sklepie dostaniemy ażurowane ozdoby drewniane w postaci płaskich, cieniutkich aplikacji o dowolnym kształcie. Zakupmy również małą puszkę bejcy i pędzelek oraz zaopatrzmy się w zestaw do klejenia na gorąco.

Zacznijmy od pomalowania pudełeczka na wybrany kolor, później odczekajmy określony na puszce czas i zabierzmy się dalej do pracy. Do dna pudełka przyklejmy trzy prostokątne, przylegające do siebie kawałki gąbek – szczeliny między nimi będą miejscem na dwie obrączki.

Na gąbki nałóżmy wybrany materiał w jednym kawałku. Trzeba go odrobinę więcej, aby na brzegach wcisnąć go jak najgłębiej, a w szczeliny tylko odrobinę – tak, aby dało się w nie później włożyć obrączki. Środek gotowy! Na wierzch przy pomocy kleju na gorąco można nakleić cieniutką ażurowaną aplikację. Gotowe!

Przewiń do góry