Rodzaje dekoracji na ślubnym torcie

Krojenie tortu i częstowanie wszystkich gości to jeden z głównym punktów planu każdego wesela. Tort zawsze pojawia się z tego powodu na pamiątkowych fotografiach oraz wykonanym filmie. Dlatego też pary młode przykładają uwagę do wyboru ciekawych dekoracji na tort, które mogą mieć różne formy i kształty. Do najczęściej stosowanych zaliczają się elementy jadalne, dekoracje wykonane z kremu oraz specjalne toppery.

Elementy jadalne

Na tortach weselnych bardzo często pojawiają się niewielkie ozdoby, które są jadalne. Są to między innymi niewielkie czekoladki, kawałki owoców, a także słodkie cukierki w różnych rozmiarach. Wybór tych ozdób uzależniony jest od stylu, jakim charakteryzuje się cały wypiek. Do tortów eleganckich o prostej formie najlepiej pasują owoce lub jadalne płatki kwiatów. Z kolei na bardziej urozmaiconych, a wręcz szalonych wypiekach swoje zastosowanie znajdą słodkie i kolorowe cukierki oraz czekoladki.

Ozdoby z kremu

Doświadczony cukiernik potrafi z kremu wykonać eleganckie ozdoby na tort weselny. Najpopularniejsze jest przygotowywanie kremowych dekoracji w kształcie kwiatów lub kulek. Innym rodzajem ozdabiania toru weselnego za pomocą kremu jest stosowanie barwnika jadalnego. Dzięki temu tort może mieć jednolitą powierzchnię, lecz jednocześnie kolorowe wzory.

Toppery

Nad tym jak wybrać toppery na tort weselny – https://z-milosci.pl/c/toppery-na-tort-weselny zastanawiają się wszystkie pary młode. Jest to rodzaj dekoracji przyciągającej uwagę wszystkich gości. Wybór odpowiedniego toppera nie jest prosty i czasem wymaga zaangażowania. Toppery na tort weselny występują w najróżniejszych kształtach, takich jak sylwetki kobiety i mężczyzny lub innych, które niezaprzeczalnie kojarzą się z zawarciem związku małżeńskiego. Toppery mogą być powiązane na przykład z indywidualnymi zainteresowaniami pary młodej. Toppery mogą posiadać również zabawne napisy nawiązujące do samej uroczystości lub charakterów państwa młodych. 

Jak wybrać odpowiedni topper?

Warto w pierwszej kolejności przyjrzeć się topperom, które są dostępne w ofertach sklepów z dekoracjami weselnymi. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie określić własne upodobania i zdecydować się na wybór konkretnego toppera. Ten rodzaj ozdoby na tort może posiadać zabawne napisy lub też datę zawarcia związku małżeńskiego. Po zdecydowaniu się na konkretny kształt oraz formę toppera należy również zastanowić się nad jego rozmiarem. Jest to bowiem w dużym stopniu uzależnione od wielkości samego tortu. Topper, które będzie zbyt duży i ciężko może bowiem poważnie uszkodzić powierzchnię kremu na torcie weselnym. Tę kwestię warto uzgadniać z cukiernikiem przygotowującym cały tort na przyjęcie weselne. Bowiem to właśnie ta osoba będzie odpowiedzialna również za zamontowanie toppera na szczycie wypieku. Zabawy lub bardzo elegancki topper na torcie to nie tylko doskonała dekoracja, lecz przede wszystkim możliwość na pokazanie indywidualnych zainteresowań przez parę młodą. Drewniane toppery bardzo często po zdjęciu z tortu zostają schowane w specjalnym miejscu i stanowią piękną pamiątkę wyjątkowego dnia ślubu i wesela.

Przewiń do góry