Weselne zwyczaje

Dzień wesela to wyjątkowa chwila nie tylko dla dwójki zakochanych osób, ale także dla całej rodziny i wszystkich najbliższych znajomych. Cała ceremonia w kościele to dla wszystkich zaproszonych piękna i wzruszająca chwila. Po kościelnych obrzędach goście jak i para nowożeńców przenoszą się na salę weselną, na której to trwa do samego rana huczna i wesoła zabawa. Na wesele staramy się zazwyczaj zapraszać osoby, które odgrywają w naszym życiu jakąś ważną rolę, są nam bliskie i którym po prostu mocno ufamy.

Jak podziękować gościom?

Goście weselni jak nakazuje tradycja nie pojawiają się na ceremonii bez prezentu i każdy w zależności od możliwości i stanu portfela stara się zakupić jakiś prezent, dzięki któremu parze młodej zrobi się cieplej na sercu. Oczywiście ten mechanizm działa również w drugą stronę i para młoda również stara się kupić prezent na podziękowania gościom wesela, który jest zazwyczaj małych drobiazgiem, przygotowanym i spersonalizowanym specjalnie na tę okazję.

Piękna zabawa

Oglądanie po kilku dniach od ceremonii wesela materiałów video z tego dnia jest zazwyczaj niesamowicie przyjemne. Wiele osób, które nie żałowały sobie alkoholu nie pamięta praktycznie nic i warto dzięki nagraniom przypomnieć sobie swoje poczynania. Na wesela udajemy się najczęściej z osobą towarzyszącą, chyba że jesteśmy w danym momencie singlami i postanawiamy nie zapraszać nikogo na siłę. Będąc na weselu samemu zostaniemy i tak wiele razy zaproszeni do tańca przez kogoś znajomego.

Przewiń do góry