Zabawy weselne, których nie może zabraknąć

Wesele to czas radości i miło spędzonego czasu. Jego nieodłącznym elementem są zabawy weselne. Warto zdecydować się na takie, które spodobają się gościom i sprawią, że Wasze wesele będą uznawać za najlepsze.

akcesoria do weselnych zabaw

Wesele – dobór zabaw

Zabawy weselne warto dobrać pod wiek gości. Jeżeli większość z nich to osoby starsze niekoniecznie warto decydować się na konkurencje sportowe, które wymagają dużej sprawności fizycznej. Uniwersalną zabawą jest taniec w kółeczku, jak i wszystkim znane „Kaczuszki”. Oczywiście warto także zorganizować taniec na gazecie, którą co jakiś czas należy złożyć na pół, by sprawić, że taniec będzie jeszcze trudniejszy.

Zabawy weselne – quiz dla Młodej Pary

Oczywiście przed weselem koniecznie należy ustalić gry i zabawy, w których będzie brała udział Młoda Para. Na weselu nie może zabraknąć też quizów wiedzy, czy też zgodności charakteru. Młodzi dostają do ręki dwie tabliczki „ona”, „on” i podnoszą je po każdym pytaniu wodzireja, w ten sposób odpowiadając na pytania. Oczywiście czym więcej poprawnych odpowiedzi tym lepiej.

Warto także postawić na kalambury, potrzebne są dwie drużyny, gdzie przedstawiciele mają za zadanie pokazać wylosowane hasła. Ta zabawa weselna jest bardzo wesoła i wywołuje mnóstwo śmiechu.

Artykuły warte przeczytania:

https://rozsadnewesele.pl/zabawy-weselne-gotowe-przyklady-wykorzystania/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przyj%C4%99cie_weselne

Przewiń do góry