Jak zaprosić gości na ślub?

Ślub wymaga wielu przygotowań i zgrania wszystkiego w jednym terminie, co bywa trudne i zabiera zazwyczaj sporo czasu. Gdy wiadomo już jednak, kiedy uroczystość się odbędzie, następuje czas na zrobienie listy gości i powiadomienie ich o ślubie.

Jak powiadomić rodzinę i znajomych o ślubie?

Zazwyczaj pierwsze powiadomienie ma formę ustną lub elektroniczną, jednak  wciąż praktykuje się dzisiaj wysyłanie lub osobiste wręczanie zaproszeń papierowych.

ślubne zaproszenie w rustykalnym stylu

na zdjęciu widać rustykalne zaproszenie ze strony z-miłości.pl

Dostęp do sporej liczby wzorów jest bardzo prosty, a zainteresowani mogą dodatkowo zlecić zrobienie całkiem nowego projektu, który będzie najlepiej odpowiadał poczuciu estetyki pary planującej ślub.

Dostosowanie wzoru zaproszenia do charakteru wesela

Zdarza się, że planowane wesele ma jakiś konkretny charakter – np. będzie się odbywało pod gołym niebem, w warunkach przypominających te typowo wiejskie. Zaproszenia można jak najbardziej powiązać z taką sytuacją.

Jednym z konkretnych rodzajów zaproszeń są zaproszenia ślubne rustykalne. Zazwyczaj ich projekty czerpią z tematyki natury i wsi, więc świetnie nadają się na ślub i wesele odbywające się poza miastem, ale nie tylko. Czasem bowiem to głównie  poczucie estetyki przyszłej młodej pary ma największy wpływ na wybór wzoru zaproszenia.

Przewiń do góry