Zaproszenia na ślub i wesele

Obecnie w modzie jest wręczanie gościom bardzo wymyślnych zaproszeń ślubnych. Czy faktycznie powinny one być wyjątkowo oryginalne i niebanalne? Jak ważny jest wygląd zaproszenia i jaka powinna znaleźć się na nim treść?

Przyjemne i estetyczne

Z pewnością, zaproszenie ślubne powinno przede wszystkim być estetyczne i przyjemne dla oczu. Dlatego też, nie warto wybierać kolorów zaproszeń, które biłyby po oczach. Powinny być dość stonowane, a jednocześnie po prostu ładne. Nieco bardziej można zaszaleć z kształtami zaproszeń czy też z wzornictwem jakie się na nich pojawia.

stół przygotowany na wesele

Co napisać na zaproszeniu?

Generalnie, nie ma obowiązku umieszczania żadnych tekstów na zaproszeniach ślubnych oprócz standardowych formułek. Chodzi oczywiście o poinformowanie o zaproszeniu danej osoby, pary lub rodziny na ślub i wesele. Niemniej jednak, czasami teksty na zaproszenia ślubne układa się w formie wiersza. Ponadto, można także skierować tekst osobiście do każdego gościa. Chodzi o to, aby zawrzeć w nim coś, co odnosiłoby się bezpośrednio do danej osoby. Niemniej jednak, jest to możliwe tylko wtedy, gdy ma się bardzo dużo czasu na przygotowanie zaproszeń lub też zaprasza się na ślub i wesele bardzo niewielu gości.

Jeśli chcesz zasięgnąć więcej inspiracji w tym temacie odwiedź RozsadnePannyMłode.pl

Przewiń do góry